Jak používat citace a citační zdroj

Přidali jsme do CODEXISu novinku, po které naši uživatelé nějakou dobu volali. O co jde? O možnost citovat konkrétní část předpisu včetně citačního zdroje.

Praktické využití této funkcionality vidíme především při práci akademiků, studentů práv. Dále při každodenní práci advokátů, kteří si například potřebují uložit k případu tu správnou část předpisu.

Pokud chce uživatel odkázat např. kolegu na určitou část předpisu, tak k tomu nově slouží ikona „uvozovek“, která se zobrazí při označení textu. Na výběr je možnost kopírovat URL a nebo kopírovat vybraný text. Při kopírování URL a odeslání tohoto URL kolegovi se při načtení podbarví šedivou barvou text, který je citován. Při kopírování textu např. do wordu se automaticky za text vloží citační zdroj.

Citační zdroj odpovídá platné citační normě ČSN ISO 690. Uživatel tak nemusí manuálně vkládat odkud citovaný text převzal.

Citace lze využívat u všech datových zdrojů a jsou k dispozici všem přihlášeným uživatelům. Poslat URL na text z aktuálního znění zákona je možné také komukoli, kdo ještě CODEXIS nikdy nevyužil a ani nemá vytvořen uživatelský účet.

Věříme, že tato novinka bude užitečným pomocníkem při Vaší pravidelné práci s právními předpisy.